Türkiye’nin En Güzel Tatil Yerleri

Yaz aylarının vazgeçilmezi deniz tatilleri. Sıcak hava, plaj, kum ve mas mavi bir deniz. Kulağa ne kadar da hoş geliyor değil mi ? Ne güzeldir ki ülkemiz tatil turizmi bakımından oldukça zengin bir atmosfere sahiptir. Ege ve Akdeniz kıyılarımız tatil sektörümüzün değerini git gide arttırmaktadır. Peki güzel bir tatil için nerelere gitmeliyiz? Gelin beraber inceleyelim.

Antalya
Türkiye’nin deniz cenneti denildiğinde muhakkak aklımıza getirmemiz gereken yer Antalya’dır. Yurt dışından tatil için ülkemize gelen binlerce turist Antalya’ ya tatile gelmektedir. Peki nedir bu Antalya’yı özel kılan şey? Kilometreler boyunca uzanan plajları ve kıyı şeritleri, birbirinden devasa limanları, tarihi ve kültürü ile harmanlanmış antik kentleri, her bütçeye uygun lüks otelleri ve tatil köyleri, doğa severler için çadır kentleri ve çadır kampları ve saymakla bitmeyen daha onlarca özellik.
Çok güzel bir tatil istiyorum ancak nereye gitmem gerektiğini bilmiyorum diyorsanız hemen Antalya rotanızı oluşturmakta fayda var.

Kaş
Antalya ilimizin gizli cenneti, petrol mavisi denizi ile ve yemyeşil doğası ile Kaş. Antalya’ ya gelen yerli ve yabancı ziyaretçilerin en çok durdukları tatil yerlerinden birisidir. Tekne turlarının ve dalış turlarının sıklıkla yapıldığı Kaş, Türkiye’nin en çok turist ağırlayan bölgelerinden birisidir. Kaş plajlarının en büyük avantajı hem kum plajı bulabileceğiniz hem de çakıl plajı bulabileceğiniz plajlarının olmasıdır. Suyu çok yumuşak ve berrak olan Kaş bölgemizi ziyaret etmeyi unutmayınız.

Olimpos

Sıradaki rotamız yine Antalya şehrine ait. Antalya’nın güzelliklerini say say bitiremezsin diye boşuna demedik. Gençlerin, dağcıların ve kamp severlerin, üniversite öğrencilerinin sıklıkla tercih ettiği Olimpos hem ormanlar ile kaplı ve hem de masmavi denizle misafirlerini ağırlıyor. Kısa süreli tatil ve ucuz kamp tatilleri için tercih edebileceğiniz bir yer Olimpos. Bir hafta sonu arkadaşlarınız ile kamp çadırlarınızı alıp Olimpos’u ziyaret etmekte fayda var.

Kemer

Magazinlerde sıklıkla karşılaştığımız birçok ünlünün sıklıkla gittiği tatil yerleriden ve yabancı turistlerin oldukça çok olduğu büyüleyici denizi ile birlikte ülkemizin nazar boncuğu olarak bilinen Antalya Kemer tatil için gözde yerler arasında. Antalya’ nın en fazla plaja sahip ilçesi olmakla birlikte belediyesi tatil turizmine en çok yatırım yapan ilçelerden birisidir. Sahil şeridi uzunluğu tamı tamına 52 kilometredir. Ayrıca hem tarihi yapısından dolayı antik kentleri ziyaret edebilir doğal yapısı gereği de ormanlarını gezebileceğiniz devasa güzellikte bir tatil yeri.

Alanya
Balayı için gelen çiftlerin geldiği Alanya tatil köyü Antalya ilimizde yer almaktadır. Sakin bir tatil isteyen ve bir o kadar da eşsiz bir doğa isteyen kişilerin muhakkak gidip görmesi ve en az 1 hafta kalması gereken tatil yeridir Alanya. Antalya’nın diğer şehirleri gibi antik kent yapısına sahiptir ve plajlarda her 5 şezlongta 1 turist görme ihtimaliniz vardır. Alanya’ ya gittiğinizde Damlataş Mağarası’nı ve Kızıl Kule’yi görmeden dönmeyiniz.

Muğla
Ege’nin nazar boncuğu Muğla her sene boyunca tatilcilerin dikkatini çekmeyi başarmıştır. Mavinin her tonunu bulabileceğiniz Muğla’ da birbirinden farklı onlarca plaj vardır. Yapacağınız tek iş Dalaman Havaalanı’ndan kalkan minibüs ve otobüslerle istediğiniz plajlara gitmek.

Bodrum

Aşk Bodrum’da yaşanıyor güzelim. Adına şarkılar destanlar yazılmış bir yerdir Bodrum. Mavi suları adeta göz boyayıcı ahenkte. Yıllar boyunca uygarlıklara ev sahipliği yapmış bir tarihi yapısı var ancak güzelliğinden hiçbir zaman ödün vermemiştir. Sabah gün doğuşunu izlemeli, Arnavut kaldırımlı sokaklarında, Kos Adası yakınlarında gün batımını izlemeyi unutmayınız. Tarihi yapı olarak da Bodrum Antik Tiyatrosu’ nu ve Bodrum Kalesi’ ni ziyaret etmek seçenekler arasında.

Marmaris
Kapanışı böyle bir güzellikle yapmasak olmazdı. Sakin bir deniz tatili için tercih edebileceğiniz nadir yerlerden birisidir. Çok sayıda 5 yıldızlı otel, birbirinden güzel onlarca plaj, şirin pansiyon evler, lezzetli mezeleri ile nam salmış lezzetli restoranları ile Marmaris’i tatil planlarınıza eklemeyi unutmayınız. Unutmamanız gereken bir plaj, Kleopatra plajı Marmaris’ i ziyaret ettiğinizde en az 1 gün konaklamanız gereken bir plajdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir