Seyahatinizi Güzelleştirecek Kitap Ve Film Tavsiyeleri

Otobüs seyahatlerinin gözdesi haline gelen kitaplar ve filmler. Yanımıza bir kitap alıp yolculuğun tadını çıkarmakta fayda var. Aynı şekilde sürükleyici bir film izlemek de yolculuğumuzun kısa bir sürede bitmesine fayda sağlayabilir. Eski dönemlerde otobüslerde film izlemek lüks iken günümüzde bu durum oldukça kolay. Koltuk arkası televizyonlarında çeşitli filmler bulunmakta veya yanınızda taşıdığınız telefon ve tablette Netflix gibi uygulamalar aracılığı ile filmler izleyebilirsiniz. Üstelik günümüzde çoğu araçlarda kablosuz ücretsiz internet imkanı da sağlanmakta. Takip ettiğiniz güncel bir diziniz var ise onu da izlemeniz mantıklı bir çözüm olacaktır. Şimdi kitap ve film tavsiyelerine göz atalım.

Kitap Tavsiyeleri

Yolculuğumuzun vazgeçilmezleri kitaplar. Yanınıza aldığınız bir kitap kaliteli bir yolculuk yapmanıza fayda sağlayacaktır. Günümüzde kitap okumak için bir çok uygulamalar bulunmakta ve elektronik kitaplar bulunmaktadır.

Seyahat Sanatı: Seyahat tutkunu iseniz sadece isminden etkilenerek bile alabileceğiniz bir kitap. Yapılmış bir seyahati anlatan bir kitap ismi gibi basit bir kitap değil. Seyahat etme algınızı değiştirebilecek bu kitabı muhakkak okumanızı öneriyoruz. Yeni başlangıçlar ve yeni yollar arasında ilişki kuran bu kitap seyahat başlangıcından bitişine kadar sizleri olay örgüsü ile alıp götürüyor.

Küçük Prens: Bu kitabı okumak için yolculuğa çıkmanıza gerek yok. Kütüphanelerinizde bulundurmanız gereken bir kitap. Yaz tatili için yolunuz Antalya’ya düşerse mutlaka yanınıza alın mesela. Rotanız boyunca parıl parıl parlayan gökyüzü varsa size en güzel eşlik edebilecek bir kitaptır Küçük Prens. Hayatınızda başınıza gelen küçük olaylara karşı bakış açınızı değiştirecektir bu kitap.

Martı: Özgür olabiliriz, uçmayı öğrenebiliriz diyor martı… Bu sözlere kulak verin. Diğer tüm martılar gibi olmayan ve yeni ufuklar yeni ışıklar peşinde koşan, daima yükselen bir martının bir hikayesi bu. Yaşadığınız şartlar ne olursa olsun, bulunduğunuz ortam neresi olursa olsun kendinizi asla sınırlamayın. Seyahat yönünden bakınca bu kitap bizlere neyi anlatıyor biliyor musunuz? Seyahat sadece bir insanın bir yere gitmesi değildir diyor Martı.

Yolda: Jack Kerouac’ ın yazdığı Yolda romanı. Kitapta şu sözlere yer veriyor yazar. Eğer hiç dönmek istemediğim bir yerdeyim diyorsan çok dikkatli olmalısın ve arkasından bağlıyor. Bu kitap almış olduğunuz dönüş biletini bile iptal ettirebilir. Hayatta istediğiniz gerçek özgürlüğe sahip misiniz? Gerçekten özgürlük peşindeyseniz kapitalist düzene baş kaldırma vakti. Kulağa çekici gelen sözleri ile trendlerde yer edinmiş Yolda romanını yanınızdan eksik etmeyiniz.

Film Tavsiyeleri

Tabletinizde, telefonunuzda yükleyip izleyebileceğiniz birbirinden güzel filmler yolculuğunuzun çabuk bitmesine olanak sağlayacaktır. Şehirler arası otobüs seyahatlerinde genellikle son dönem trend filmler değil de eski ama modasını hala korumakta olan filmleri tercih ederiz. Koltuk arkası televizyonlarının vazgeçilmez filmlerini sizler için derledik.

Maskeli Beşler İntikam Peşinde: 2005 yapımı bir film olan Maskeli Beşler serisinin en çok tutan filmidir. Birbirinden fırlama 5 gencin bir araya gelerek yaptıkları hırsızlıkları, girdikleri hapishanelerden kaçış hikayelerini göreceğiz. Korku filmi sanılsa da aslında bir komedi filmidir. Hapishaneden afla çıkan maskeli beşler artık tövbe ederler ve hayatlarına bakın nasıl devam ederler?

Çakallarla Dans: Otobüs seyahatlerinde çoğu yolcunun koltuk arkası televizyonlarında sıklıkla rastladığımız bir film. Büyük bir şirket düşünün ve o şirkette paragöz bir muhasebeci. Karısının gazına gelen bu muhasebeci şirket hesaplarından kendine yüklü miktarda para transfer planı yapar. Devamını merak ediyorsanız izlenecek filmler listenize Çakallarla Dans’ı eklemeyi unutmayınız.

Recep İvedik: Recep İvedik serisi seyahatlerinizde izleyebileceğiniz bir komedi filmidir. Genellikle yaşlısından gencine her yaşa hitap eden bu film çocukların bile sıklıkla izlemek istediği bir filmdir. Yaptıkları şakalar ve esprileri ile izleyicilerini güldürmeyi başaran Şahan Gökbakar bu yeteneğini de trendlere taşımış bulunmaktadır. Serinin her bir filminde başka bir olay örgüsü ile izleyenleri sürekli güldürmeyi başarmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir